bağcılar su kaçağı firmaları

Bağcılar su kaçağı firmaları telefon numarası 0212 417 21 87 kameralı cihazla su kaçağı bulma servisi veriyoruz. Su kaçağı tespiti Bağcılar şubemizi arayarak aynı gün içinde hizmet veriyoruz.

bağcılar su kaçağı servisi

Eski binalarda yaşanan sorunlar arasında en çok rastlananlar birisi de su kaçağıdır. Su kaçağına neden olan birçok faktör bulunmakla birlikte bunlar arasında kaliteli tesisat malzemesi kullanılmaması, boruların yüksek basınçtan ötürü patlama riski taşıması, tesisat malzemelerinin üretiminde yaşanan hatalar ya da tesisat kurulumunu gerçekleştiren ustaların yapmış olduğu montaj hataları gibi sebepler gösterilebilir. Eski dönemlerde çok daha zor ve ilkel koşullarda gerçekleştirilen su kaçağı bulma işlemleri gelişen teknoloji ve ekipmanlar sayesinde artık çok kısa sürede tespit edilip gerekli müdahaleler yapılabilmektedir. Su kaçağı bazen herkes tarafından farkına varılamayabilir, böyle durumlarda ortaya çıkacak hasar ve olumsuz sonuçlar çok daha kötü seviyelerde olabilmektedir. Bağcılar su kaçağı firmaları konusunda dikkate alınacak diğer hususlar arasında; aylar arasındaki su faturaları artış miktarının olağanüstü seviyelere çıkması, yapı içerisindeki boyalarda küf meydana gelmesi ve yapının yüzeylerindeki renk değişimleri de yer almaktadır.

Bağcılar su kaçağı firmaları hizmeti veren bu süreçte yapının herhangi bir bölümünü kırmadan ve yapıya hasar vermeden, dökmeden garanti altında işlerini gerçekleştirmelidir. Temiz su tesisatlarındaki kaçak tespitlerinde manometreli cihaz ve akustik dinleme cihazları kullanılmaktadır. Bu şekilde suyun sesinin nereden geldiğini bulunarak doğru noktaya müdahale etme şansı oluşmaktadır. Atık su taşıyan tesisat için kaçak tespitinde uygulanan yöntem ise boru içerisine kamera yollamak suretiyle tesisat akışı içerisinde herhangi bir noktada delinme, kırık, hasar, conta sıyırması gibi durumların tespit edilmesidir. Onarım işlemleri genel olarak temiz su tesisatlarında kısa sürede çözülebilirken, atık su tesisatında işlemlerin uzun sürmesi ve buraya yapılacak müdahalelerin daha hassas nitelikte olması nedeniyle onarım süreci uzayabilmektedir.

Pimaşlarda meydana gelen kaçaklarda ise borunun sorunlu bölgesi onarım ekibi tarafından kırılıp yenisi ile değiştirilir, pimaş üstüne kum ve şap atılır daha sonra da fayans kaplama işlemi yapılarak yapı içerisinde meydana gelen kaçak giderilmiş olur. Bağcılar su kaçağı firmaları ve kaçağın onarılmasına yönelik işlemler tamamlandıktan sonra tesisatın kontrolü yapılmalı ve sızdırmazlık testi gerçekleştirilmelidir. Bu işlemlerin yetkili ve alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Böylece sistemin uzun ömürlü olarak sorunsuz bir şekilde çalışması ve oluşabilecek ağır maddi hasarların önüne geçilmesi sağlanır. Genel olarak kaçak tespiti ve onarım işlemi gerçekleştiren firmalar ile yapılan iş ve işlemleri garanti altına almak adına sözleşme yapmak faydalı bir davranış olacaktır.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55